Myllärit
k.p.tikka-ri kirjoitti noin 22 vuotta sitten (6 kommenttia)
Kiinnostaaks nää ketä? No tossa on kuiteskin tuore juttu alla:
http://www.times.spb.ru/archive/times/919/features/a_10915.htm
Ovat keikalla vaihteen vuokksi Pietarissa sunnuntaina Molokossa ja Gribojedovilla.....
http://www.times.spb.ru/archive/times/919/features/a_10915.htm
Ovat keikalla vaihteen vuokksi Pietarissa sunnuntaina Molokossa ja Gribojedovilla.....
+/- saldo : 0 | Tweet
Poikani näki osan Mylläreistä Minnesotan kesäleirillään viime kesänä. Eihän se ihan Värttinän tasoa ole muusikoissaan, mutta OK. Ja Värttinöissä taas lyriikat jäivät paikalleen, ei kehitystä.
Kuuntelin heidän levynsä "Saaren synty" ja oli ihan ok, joskaan ei mikään huippu.
Miun mielestä Saaren synty on melekosen kiva 8)
Väittävät kuitenki, että ne vanhemmat levyt ois kovempia, pitäis kai niitäkin hankkia.
Joojoo. Tämähän se bändi oli minkä näin jutajaisissa (eikä Santtu Karhu), ne "Juontajat" sekoili niiden aikataulujen kanssa.
Jeps, oli niillä aivan rempseä meininki. CMX:ää olin kylläkin siellä katsomassa.
Mylläreistä oli jotain aamu-tv:ssä. Kai tuo Saaren synty täytyy tarkastaa.
Olinkin Myllärien kaikalla just tossa pe-la yöllä Ugrijuhlilla Imatran Valtionhotellin (se uskomaton jugent-linna...) Kellari-kapakassa, ja meno oli melkoista. Enpä kuitenkaan tullut Saaren Syntyä hankkineeksi, vaan laulaja-jouhikonsoittajansa Leo Sevetsin cdn Osa poika onni poika, joka on trad.impaa ja akustisempaa/ilmavampaa sovitukseltaan kuin Myllärien touhu. Ihan uusi albumi tämäkin, tänä vuonna julkaistu. Todella hieno levy! Kaunis. Myllärien seteissä (2) oli kyllä monta biisiä myös tältä Sevetsin levyltä, mutta meno oli enempi Mylläreitä eli sovitukset raskaampia.