Rush ainakin Ruotsiin!!!!!!!!!!!!!!!
Boogie kirjoitti noin 21 vuotta sitten (27 kommenttia)
Uusimmassa Soundista luin Silaksen haastatelleen maailman parasta kitaristia elikkä Herra Lifesonia, joka vakuutteli että Universumin paras bändi saapuu vuoden sisällä ainakin Ruotsiin.Hyvästi yes, täytyy laittaa asiat tärkeysjärjestykseen ja alkaa suunitella reissua alustavasti!Onhan kyseessä sentään kaikkien aikojen paras ja mahtavin rock-instituutio.Jippii(toivottanast en iloitse lian aikaisin):D
+/- saldo : 0 | Tweet
Huhua Euroopan kiertueesta on liikkeellä muuallakin:
http://shadeaux.vosn.net/pipermail/news_rushnews.rushmessageboard.com/2003-November/000007.html
Jake kirjoitti 4/12/2003 klo 12:30: Huhua Euroopan kiertueesta on liikkeellä muuallakin:
http://shadeaux.vosn.net/pipermail/news_rushnews.rushmessageboard.com/2003-November/000007.html
http://shadeaux.vosn.net/pipermail/news_rushnews.rushmessageboard.com/2003-November/000007.html
kun ei käsittääksen ole pelkkä HUHU! Lifesonin tekstiä lainatakseni:"Ja sen tiedän jo nyt, että ainakin Ruotsi kuuluu pitkästä aikaa kiertueaikatauluumme.KENTIES saavumme ensimmäistä kertaa urallamme myös Suomeen".Taisi mennä monelta päivä-ja yöunet(Itseltäni ainakin)
Vaikkei Suomeen asti tulisikaan, niin Ruotsiin on lähdettävä katsomaan, jos nyt sinnekään saapuvat. Ison rapakon taakse ei budjetti riitä, mutta ehkä tuon Pohjanlahden yli vielä pääsisi meikäläisen tuloilla.
Aranwe kirjoitti 4.12.2003 klo 14:29: Vaikkei Suomeen asti tulisikaan, niin Ruotsiin on lähdettävä katsomaan, jos nyt sinnekään saapuvat. Ison rapakon taakse ei budjetti riitä, mutta ehkä tuon Pohjanlahden yli vielä pääsisi meikäläisen tuloilla.
jep!mikään ei ole niin varmaa kuin epävarma!Muistan kyllä vuonna 94 kun intoilin Pink Floydin saapumista stadikalle liput lompakossa,mut mites kävikään, mut tää mun aiempi kirjoitus perustuu ihan vaan uuden Soundin tekstiin.harmi kun eii oo suoraa numeroo Alexille niin ois voinu varmentaa vielä sanomansa he-he.
Ja taas tämä taulapää unohti kirjautumisensa eli tuo yllä oleva on Boogieta!!!!
Siinäpä kiertueaikataulu:
May 12th - Ahoy, Rotterdam, The Netherlands
May 14th - Le Zenith, Paris, France
May 15th - Rudi-Sedlmayerhalle, Munich, Germany
May 17th - Hans-Martin-Schleyerhalle, Stuttgart, Germany
May 18th - Arena, Berlin, Germany
May 20th - Vorst National, Brussels, Belgium
May 22nd - Forum, Copenhagen, Denmark
May 24th - Isstadion, Stockholm, Sweden
May 26th - SECC, Glasgow, Scotland
May 27th - NEC, Birmingham, England
May 29th - The Point, Dublin, Ireland
May 30th - Wembley Arena, London, England
Ahdistaa. Minkähän kokoinen paikka tuo isstadion mahtaa olla Tukholmassa? Ja osaisiko joku heittää villiä veikkausta mistä noita piljettejä kannattaa alkaa kyttäämään?
Jep! pääsevät Ruotsin sukulaiset sitten lippujen metsästykseen!Uneni on käynyt toteen!VAU!:):D
http://www.ticnet.se/ olisi varmaan yksi mahdollisuus
Oiskohan tuo Isstadion Nordenskiöldinkadun jäähallin kokoa? Tuskin se mikään Globenin kokoinen areena kuitenkaan on.
Onkohan se Johanneshovs Isstadion, missä Beatles soitti vuonna 1964?
En nyt äkkiseltään tuolta Ticnetistä löytänyt mitään Rushiin viittaavaa. Ehkä informaatiota tulee sinne vasta paria päivää ennen lipunmyynnin alkamista, kuten tälläkin puolella Pohjanlahtea.
Tää lippuasia tässä eniten pelottaakin. Metallican Olympiastadiokeikka myytiin juuri loppuun kolmessa tunnissa, mitenhän käy Rushin kanssa? Se olisi saatava liput niinko heti, kun myynti alkaa. Rushilla on ainakin aiemmin olut sellainen politiikka, että seisomapaikkoja ei ole, kaikki on tuolipaikkoja, jäälläkin. No, Riossa taidettiin vähän lipsua, mutta olihan siinä dokkarillakin muilla stadioneilla istumapaikat nurmella! Sen kun näkis, että jengi malttaa istua jossain stadionilla...
Mistäs sleeper muuten kaivoi tuon keikkakalenterin?
Aranwe kirjoitti 15/12/2003 klo 16:40: Mistäs sleeper muuten kaivoi tuon keikkakalenterin?
Täältä ainakin löytyy: http://www.dprp.vuurwerk.nl/news/index.html
Juurikin tuolta. Ainakin tähän asti ollut hyvinkin luotettava sivusto.
Taisivatpa hätäillä:
"Note: this news item was modified since it was first published. The dates listed here earlier were not confirmed and have been removed, and the information has been corrected."
Kattokaas sivua http://www.rush.com
Sieltä löytyy ens vuoden keikkakalenteri. Sieltä löytyy Euroopan turneet.\n[Muokattu 17/12/2003 / sirpapii]
Mistähän tämä vuoden 2004 keikkakalenteri mahtaa löytyä? Ei ainakaan osu silmään...
Otin parit puhelut sukulaisilleni, jotka asuvat Tukholmassa. He tiesivät kertoa, että Isssdion on lähinnä lätkämatseja sun muuta varten (eikä edes lähellä keskustaa). Toinen epäili, että jos Rush tulee Tukholmaan, se tulee Globeniin, mutta tää on vielä toisen käden tietoa (serkku lähtee nyt kolmeks kuukaudeks Thaimaahan).
Saan lisätietoa joko tänä iltana, tai huomenna. Palaillaan Rushin merkeissä.
Eiköhän tästä kannattaisi pitää kaikki mutuilut erossa. "Kaverin kaima ARVELI sitä sun tätä" ei aiheuta mitään muuta kuin hämmennystä, jota tämän aiheen tiimoilta on jo riittänytkin.
Johanneshovs Isstadion on Tukholman entinen ykkösjäähalli, jonka Globen valmistuessaan syrjäytti. Käsittääkseni siellä järjestetään aika lailla rock-konserttejakin, enkä tiedä onko Rush sittenkään Globen-kamaa (13-15 katsojaa, vai mitä tuonne mahtaa mahtua). Siinä ja siinä, veikkaisin.
Johanneshov on muuten remontoitu aivan hiljattain, joten sikäli paikan pitäisi olla ihan asiallinen. Hartwall-Nordenskiöld -vertaus ei varmasti mene tämän Stokiksen hallikaksikon kohdalla ihan metsään.
Mun kaimalla on squash-halli, pitää varmaan soittaa sille ja tiedustella, mutta se lähti just Nigeriaan liikematkalle.
No niin...taitaa olla taas ajankohtaista tää topicci.Eli täällä keskustellaan Rush/Stocholm löpinöitä.
Siis Stockholm...hö.
Tuleeko se nyt vai eikö se tule? Ja linkit esiin jos on lähteitä.
Sain vahvistetun tiedon: Rush tulee Tukholmaan 29. syyskuuta, myös lopuista Euroopan keikoista tulee pian ilmoitus. Onko kukaan lähdössä Stokikseen? Tulis nimittäin halvaks esim. 10 henkilön ryhmämatka?
Hyvää tietoa Rushista saa sivulta: RUSH