Olin tuhma..
Doc.B.D kirjoitti noin 22 vuotta sitten (12 kommenttia)
Tuli kirjoitettua jatkoa tonne virtuaalinovelliin ilman että luin alkua, mikä näemmä nyt näin jälkikäteen asiaa tarkastellessa on aiheuttanut pientä sekaannusta noissa aktanttien lukumäärässä. Mutta hei, eikös tämä ole klassinen deus ex machina -loppu ja sinällään ihan kiva??\n[Muokattu 17/10/2002 / Doc.B.D]
+/- saldo : 0 | Tweet
Lopetushan on loistava, pitääkin siirtää tuo novelli talteen ja aloittaa uusi. Pitkään tuo lopetusta odottelikin.
Jep. Uusi novelli odottaa kirjoittajia, novellin aloittajalla on nyt täysin vapaat kädet, edes avausta tai otsikkoa ei ole kirjoitettu vielä.
Kalervon erehdyksen, eli ensimmäisen valmistuneen monikirjoittajanovellin löytää täältä.
Mun haaveena on päästä toimittamaan Palasokerin runokokoelma. Sen nimeksi voisi tulla vaikka Munahaukan lento.
Joo kiitoksia vaan DBD uuden novellin aloittamisesta! Tuostahan onkin nyt tosi helppo jatkaa ;)
Kertojaminän astraalihahmo on livahtanut sian aivoihin? Pitäisikö sinun koettaa päivisin kirjoittaa noita:P
Novelliin kun kukaan ei ole aikoihin kynäillyt yhtään mitään niin vongataanpa pitkästä aikaa lopetusta tuolle nykyiselle novellille niin voidaan aloittaa uusi. Eli jos joltakulta heltiäisi naseva päätöskappale (tai useampi) tuohon niin laitetaan arkistoon.
Mun haaveena on päästä toimittamaan Palasokerin runokokoelma. Sen nimeksi voisi tulla vaikka Munahaukan lento.
Haukoista puheenollen melkein herkistyin tänä aamuna kyyneliin päästessäni yllättäen kosketuksiin luonnon kanssa eilisen myrskyn jälkiä lumikolalla pakon edessä ennen töihin lähtöä siivotessani; sillä ah ja voih kuinka ollakkaan, kanahaukka lensi läheisen omenapuun oksalle istuskelemaan!
Vanhalle wanna-be ornitologille kokemus oli hieno! Eipä tule äkkiseltään mieleen kuin yksi yllättävä palokärki pongaus Käpylässä (of all the places!?!), joka tämän aamuisen kokemuksen peittoaisi.
ps. olipas muuten tosi off-topic, sori siitä...
Niin, kun näet haukan puussa, siinä on jotain erittäin hienoa. Mutta kun näet ihmisen puussa, siinä ei ole yhtään mitään hienoa. Haukka on hienompi otus kuin ihminen.
Mitä tulee tähän Palasokerin kirjalliseen antiin, niin milloin tulee Lukijoiden omat eroottiset tarinat -osasto?
Kohta. Kyseiseen tarkoitukseen (ja muuhun kirjalliseen itsetoteuttamiseen) on ollut moduuli valmiina jo pitkään, pitää vaan viimeistellä se käyttökelpoiseksi. Voit tietysti ensimmäiset eroottiset teoksesi laittaa vaikka emailitse niin laitetaan ne tuonne novellipalstoille. :D
Skodan ikkunat huurtuivat, vaihdekeppi tutisi välissämme. Kelloni pysähtyi.
Kimmo, minäkin olen lintujen perhe-elämän tirkistelijä. Odotan rastasta pihan avopönttöön, mutta ei ole vielä näkynyt. Tässä joitakin kirjoitteluja:
http://www.njet.net/palstat/article.phtml?art_id=458
Mitä tulee tähän Palasokerin kirjalliseen antiin, niin milloin tulee Lukijoiden omat eroottiset tarinat -osasto?
Älä nuoleskele.
Älä nuoleskele.
Taidat olla nyt vähän liian kaukana emäaluksesta?