Kolme miestä ja nainen Suomesta soittivat Krakowassa
EsaJii kirjoitti noin 18 vuotta sitten (4 kommenttia)
Kurt Vonnegut, kuoli 2007, kirjoittaa kirjassaan A Man Without a Country sivulla 68 kuulleensa parhainta rhythm and bluesia klubissa Krakowassa. Mistä bändistä mahtaa olla kysymys? Tapaus on voinut olla milloin vain välillä 1950-2007.
+/- saldo : 0 | Tweet
Ei sovi tämäkään
http://fi.wikipedia.org/wiki/Honey_B_and_the_T-Bones
Meneeköhän kirja eteenpäin ajallisesti? ...elikkä, mikähän oli edellinen kappale ajallisesti kirjassa, saako tällä lisää aikarajoitusta?
Tai saisikohan jostain Krakowassa... ja vieläpä siellä clubeissa esiintyneistä sellaisista... listaa jostakin?
Krakowa on tunnettu historiastaan, joten hyvällä todennäköisyydellä saattaisi kaupungin viralliselta historioitsijalta löytyä tietoa asiasta... tai sitten pitää mennä kyselemään Putinilta (KGB).
Ei siinä ole mitään sellaista juonta, ukko jutusteli vaan amerikasta ja bluesita ja miten se on levinnyt maailmalle ja luonut rockit sun muut.
So it goes..