Krautrockkia halvalla
mikko kirjoitti noin 23 vuotta sitten (28 kommenttia)
Eilen ooooo-listalla joku lähetti vihjeen tällaisesta saksalaisesta paikasta kuin www.thinkprogressive.de. Ja tosiaan: tarpeeksi alas kun jaksaa selata löytyy aika herkullisen näköinen lista halvoista kraut- ja muistakin levyistä. 180 grammaiset vinyylit kahdeksan ja cd:t seitsemän euroa. Saksaa sen paremmin ymmärtämättömänä pistin sitten sähköpostialla lisäkyselyitä. Vielä en ole vastausta saanut, mutta jos oikein olen ymmärtänyt niin tilaus lähtee samantien kunhan varmistus tulee.
+/- saldo : 0 | Tweet
Ainakin osa kamasta on think progressiven omia julkaisuja, tuo siis on ihan levylafkakin. Ainakin Hippie Shake on niitä myynyt.
Äkisti katsoen maksutavasta ei ole mitään mainintaa. Huonolla tuurilla eivät toimita ulkomaille: maksutapana voi olla vain paikallinen postiennakko. Kun sivujakaan ei ole pahemmin jaksettu kääntää englanniksi, niin en ihmettelisi jos kieltäytyvät ulkomaantilauksista. Todellisia herkkuja tuolla kyllä on, kuten Emtidin vinyyliversio.
Saksasta taitaa kyllä olla aika helppo lähettää ulkomaillekin postiennakolla, tai ainakin Thomann -soitinkaupasta tilatut tuotteet tulevat postiennakolla suomeen asti. Oiskohan Saksan ja Suomen posteilla jonkin sortin sopimus?
Postin sivujen mukaan postiennakkosopimusmaita ovat vain Ruotsi, Norja ja Tanska.
Embryo: Opal, Faltcover
Emtidi: Saat, Faltcover
Golowin, Sergius: Lord Krishna von Goloka, Faltcover
Guru Guru: Ufo, Faltcover
Popol Vuh: Letzte Tage Letzte Nächte
Walpurgis: Queen of Saba, Faltcover
Tämmöisiä tilasin think progressivelta että toimittaa ne ulkomaille,postikulut on päätä huimaavat 15€,mutta ei se tunnu näin halvoissa levyissä
että toimittaa ne ulkomaille,postikulut on päätä huimaavat 15€,mutta ei se tunnu näin halvoissa levyissä
Hyvää settiä, mutta kerro nyt vielä, että mikä oli maksutapa.
Rekisteröity kirje.
Niin ja miten tilaus ylipäätään onnistui. Minä en saanut sp:hen mitään vastausta.
Niillä meni pari päivää vastauksessa,tais olla lauaintai ilta kun vastasivat.
Vähän tarkemmin mihin osoitteeseen ym. lähestyit, silllä viestitin sinne jo yli viikko sitten.
info@thinkprogressive.de
Mie en perhana ole vieläkään saanut vastausta, mutta ennen kuin uudellen alan kirjoittelemaan niin pitää varmistaa että englanniksihan sieki kirjoitit? Korkkarisaksalla taitaa olla turha yrittää.
Oikea oli sp, mutta eivätpä ole vastanneet, yritin vielä vaikka osa on jo poistunut luettelosta. :( Saksaksi ei tosiaan onnistu.
Jep englanniksi kirjoitin,ei saksa suju.Pistin niille listan haluamistani levyistä ja kysyin paljon on postikulut suomeen jos lähetän rahat kirjatussa kirjeessä.
Jee jippii
tänään tuli krautit Saksasta eikä menny ku 8 päivää siitä kun lähetin rahat.Tilasin heti tuplasti lisää ja tällä kertaa tulee ilman postikuluja!!!!!:D:P;)
Joo joo ja toisille ne ei vaivaudu vastaamaan, vitun nahkahousut.
Mitä voi odottaa kansalta, joka on maailman suurin coprohagiaa sisältävien pornovideoiden tuottajamaa.
Coprohagia? Mitäs ihmettä se on (kysyy viattomasti hän)? Pliis ei mitään kuvia sitten! :D
Lyhyestä virsi lyhyt:
"Coprohagia is the technical term for eating feces".
Lyhyestä virsi lyhyt:
"Coprohagia is the technical term for eating feces".
"Coprohagia is the technical term for eating feces".
Tämä selvä!
Koprofagia?
Koprofilia!
Enkopresis nocturnae....
Koprofagia?
Koprofilia!
Koprofilia!
EI ALLE 45 VUOTIAILLE!!!:
http://www.karkkainen.org/pics/1234.jpg
No perkele! paskakikkare pitza varmaan pikantti makunautinto:P
Pitäisilö tämä keskustelu siirtää ruoka-foorumiin??
Ja se on tosiaan pizza eikä mikään muu.. :)
Enpä perkele saanu miekään kolmanteenkaan viestiin vastausta. Jos olet Apazuzu tahi joku muu Oululainen, joka on tuonne yhteyden saanu, vielä tilaamassa niin miten olisi kimppatilaus? Eipä edes välttämättä tarvi olla toisen tilaajan Oululainen, jos jaksaa levyt sitten Suomessa postitella.
Oululainen olen ja kerkesin tänään just viedä rahat postiin,myöhästyit vähän.Yritä kirjoittaa vielä, mulle ne on vastannu melkein heti kun olen kirjoittanut postikuluista ja muusta,lupasivat vielä pistää jonku spesiaali jutun mukaan kun tilasin toisen kerran!
mitä kraut rokkia? eikö ne tiijä kuka on tämän vuojen tanko kuninkas? Entä aina yhtä paula koivuniemi ?
Oikia mussiikki kunniaan
Kateellinen anonyymi!?