IQ : Dominion
Jukez kirjoitti noin kuukausi sitten (6 kommenttia)
Taattua, IQ laatua!
+/- saldo : 0 | Tweet
Joo kuulostaa just samalta kuin IQ aina.
Ehkä ja kyllä, mutta onko liikaa vaadittu kunnioitettavan pitkän uran tässä vaiheessa lähteä väkisin keksimään uutta pyörää, joka on jo keksitty?
En odota sitä, enkä pidä sitä realistisena, että IQ enää koskaan muuttaisi tyyliään. Totesin vain faktan. Itse en jaksa innostua saman vanhan loputtomasta toistamisesta. Se ei tunnu kovin PROGRESSIIVISELTA.
Paul Cook on mielestäni hurja mäiskijä. Nyt kun on tullut jälleen palattua IQ:n 2000-luvun tuotantoon, olen huomannut kiinnittäväni enemmän huomiota perkussio-osastoon.
Jotain hämmästyttävää muutosta tapahtui
Frequencyn poissaolon aikana. Paul kehittyi tauolla uudeksi soittajaksi...
Vielä tuohon aikaisempaan liittyen: progressiivisuus ei sinällään ole se itseisarvo musiikin arvottamisessa, ainakaan minulla.
Myönnän pitäväni suuresti "regressiivisestä" musiikista, joka nojaa jo tehtyyn.
Progressiivisuus ei ole minullakaan itsearvo, mutta kuten jo sanoin on vaikea innostua bändeistä jotka tekevät saman levyn uudestaan ja uudestaan. Tiedän, että kuulun tässä vähemmistöön. Sen todistaa miljardit AC/DC -fanit.